Moterų ir vyrų lygių galimybių aktualijos

Pastaruoju metu vis didesnis dėmesys Lietuvoje ir pasaulyje kreipiamas į seksualinį priekabiavimą, kaip visuomenės problemą, reikalaujančią sprendimo. 55 proc. Europoje gyvenančių moterų bent kartą per savo gyvenimą patiria seksualinį priekabiavimą, o Lietuvoje tokią patirtį nurodo turėjusios 35 proc. moterų, vyresnių kaip 15 metų amžiaus. Seksualinis priekabiavimas neretai įvertinamas kaip flirtas ar tiesiog nesusipratimas, kai teigiama, jog asmuo klaidingai suprato veiksmų intencijas. Todėl reikalingas švietimas dėl teisingo vertinimo, supratimo apie seksualinį priekabiavimą.

Didinant moterų ir vyrų lygybės institucinių mechanizmų efektyvumą, įgyvendinant Lietuvos Respublikos moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą, Raseinių krizių centras vykdo projektą „Moterų ir vyrų lygių galimybių aktualijos“ pagal Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2015–2021 metų programą.

Projektas vykdomas su Raseinių savivaldybės administracija, Raseinių socialinių paslaugų centru, Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariatu, Lietuvos probacijos tarnybos, Šiaulių apygardos skyriais, Klaipėdos regiono skyriumi Tauragėje, bendradarbiaujant su jaunimo organizacijomis. Bus organizuojamos įvairios veiklos, kurių metu bus išsamiai pateiktos lyčių lygybės užtikrinimo Lietuvoje problemos ir sprendimo būdai, diskriminacija ir jos rūšys.

Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Scroll to Top