Konferencija „Lyčių lygybė ir nediskriminavimas“

2017 m. gruodžio 15 d. vyko konferencija „Lyčių lygybė ir nediskriminavimas“, kurią organizavo Raseinių krizių centras (toliau – krizių centras), bendradarbiaudamas su Raseinių rajono savivaldybe (toliau – Savivaldybė), finansuojami Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Konferencijos dalyvius sveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius. Pasidžiaugė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimu „Už moterų ir vyrų lygybės priemones socialinėje, sveikatos ir sporto srityse“. Šis konkursas rengiamas pagal Valstybinę moterų ir vyrų lygių galimybių 2015-2021 metų programą, siekiant apdovanoti savivaldybes už moterų ir vyrų lygybę skatinančias priemones strateginiuose veiklos arba plėtros planuose. Krizių centras prisidėjęs prie šio apdovanojimo vykdydamas projektą „Vyrų ir moterų lygybė“. Padėkojo Savivaldybės Kokybės vadybos vyriausios specialistės Modestos Lukoševičienės indėliu įgyvendinant lygias vyrų ir moterų galimybes savivaldybėje.

Vadovaujantis nauju Darbo kodeksu, LR Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymu darbo santykiai privalo būti organizuojami ir palaikomi vadovaujantis ir lyčių lygybės principu (LR Darbo kodeksas 26 str. 41 str., 140 str., 193 str.). Tad siekiant padėti teisingai įgyvendinti įstatymo nuostatas, buvo pakviesti Raseinių rajono įstaigų vadovai, bei asmenys atsakingi už lygių galimybių įgyvendinimą savo įstaigoje. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 20 dalyvių.
Konferencijos lektorės, lygių galimybių, moterų informacijos centro atstovės Dovilė Masalskienė ir Rugilė Butkevičiūtė pasidalino apie lyčių lygybę ir nediskriminavimą, bendrus diskriminacijos pagrindus, jų apraiškas, stereotipus, lygių galimybių užtikrinimo darbo rinkoje teisines prielaidas, užmokesčio skirtumus ir kt. su lyčių lygybės susijusiais klausimais.
Savivaldybės institucijų ir įstaigų vadovai įtvirtino žinias kaip užtikrinti, kad būtų įtvirtintos lygios moterų ir vyrų teisės.
Raseinių krizių centro pirmininkė Asta Montvydienė

Scroll to Top